.
چهارشنبه 29 دي 1400.

سایت طب سوزنی،طب سوزنی،کتاب طب سوزنی،نادعلی اسماعیلی،آکوپانچر

عنوان : تاثیر طب سوزنی در زیبائی

از : نرگس رستمیان / ایران / ساری

در حال حاضر کمتر کسی را می شناسید که به زیبایی صورت و اندام و ... فکر نکند از کودکان گرفته تا افراد سالمند ا ز شهری پرمشغله تا روستایی که در زمین کشاورزی کار می کند.

حداقل کاری که برای زیبایی خود می کنند ، جلو آیینه می ایستند و دستی به سرو صورت می کشند. همانطور که می دانید ایرانیان نیز نه تنها به زیبایی توجه ویژه ای دارند بلکه در جراحیها ی صورت و بینی و موارد دیگر پرچم دار می باشند به همین لحاظ طب سوزنی نیز می تواند کمک خوبی در جهت زیبایی بخشیدن به آنها باشد. روزی خانمی برای درمان با طب سوزنی مراجعه کرده بود و گفت می خواهم شکمم کوچک شود ، موهای سرم صاف شود و رنگ پوستم نیز روشن شود . آن روز برایم درخواست این خانم خیلی عجیب بود . به وی گفتم بزرگی شکمت ممکن است ، زیرا با سوزن می توان چربیهای شکم را کم کرد اما فر بودن موها و تغییر رنگ پوست نیز ممکن نمی باشد . اما بدها که مراجعه متعددی برای درمان با طب سوزنی داشتم از این میان مراجعه ای داشتم که مشکل بینایی داشت و طی درمان برای چشم ، زیگیلهای روی پاها داشت که با سوزن گذاری درمان شد درمانهای متعدد انجام داده که نتیجه نداده بود اما با طب سوزنی تغییرات مناسبی در زیبایی وی ایجاد شد و نیز بهبودی خوبی در چشم بدست آورد .

در طی سالها تجربه کار با طب سوزنی خواسته یا ناخواسته در خصوص زیبایی با طب سوزنی نیز کار کرده ام تجاربی جالب و گران قیمت بدست آوردم که متاسفانه معیاری برای اندازه گیری وجود ندارد . اما موجب شده تا مراجعین دیگر تشویق به انجام این روش شوند.

درمانی که با طب سوزنی برای زیبایی و رویش ابرو صورت می گیرد. برای ابروهایی که ضعیف شده و تارهایی باریک دارند و خانمهایی که تسلیم می شوند و تصمیم می گیرند با روش ته تو آن را جایگزین کنند من این روش را برای خودم و برای مراجعینم انجام داده ام بارها خانمهای آرایشگر به خودم گفتند ابروهایت را ته تو کن و خیالت را راحت کن اما من از سوزنگذاری استفاده کردم و نتیجه ای بهتر گرفتم . نقاط مناسب درمانی عبارتند از GB1-UB2 و نقطه یویائو در وسط ابرو.

برای بینی هایی که از نوع گوشتی هستند و با جراحی کمتر نتیجه ی دادند زیرا همانطور که می دانید با بالا رفتن سن بینی نیز بزرگتر می شود برای جوانانی که بینی گوشتی داشتند سوزن گذاری در نقاط اطراف بینی مناسب بوده و رضایت آنان رانیز جلب کرده

نقاط درمانی عبارتند از :

روی شیار کنار پره هایی بینی نقطهLI20 - نقطه yintang در وسط بین دو ابرو.

صورت خانمهای جوانی که هم لاغر و هم درخشندگی را از دست داده اند با سوزن گذاری در نقاط لاغر صورت ، ضمن پر شدن صورت جذابیت و طراوت جوانی را نیز بدست می آورند.اما هیچوقت برای پیرزنی که پوست صورت چرکیده دارد و برای زیبایی صورتشان سوزنگذاری نکرده ام .

نقاط درمانی عبارتند از :

نقطه yintang در وسط بین دو ابرو. –REN 24 در فرو رفتگی زیر لب پایین و نقاط SI8 و   K3

برای جوشهای صورت که سالهای طولانی صورت را درگیر کرده بود ، درمان انجام دادم حتی برای افرادیکه سنشان از دوران جوانی گذر کرده و با شیوه های دیگر درمان نشده بودند ، پس از درمان با طب سوزنی در طی سالیان سال درمان آنان تثبیت شده و هیچگاه سراغشان نیامد .

نقاط درمانی عبارتند از :

ST36 – LI11-LU1-LIV3– نقاط روی صورت – گوش SHENMEN– ترشحات داخلی – آلرژی

درمان با طب سوزنی در زیباییها نه تنها به صورت ختم نمی شود بلکه به شکم نیز زیبایی می بخشند . خانمهایی که چروک شکم شان طی زمان بارداری زیاد شده خطوط عمیق و تیره شده آنها را نیز می توان با کمک طب سوزنی کم کرد این چروکیدگی کاملا از بین نمیرود اما خطوط روی شکم کم رنگ و هم سطح پوست می شود و آن زشتی و افتادگی سابق را ندارد .

نقاط درمانی عبارتند از :

ST36-ST25-LI4-ST30 -LI11  نقاط گوش shenmen

مواردی نیز می باشد که خانمها پس از پایان دوران شیردهی که کودک را از شیر می گیرند – پستانها افتادگی پیدا کرده و شل و آویزان می شوند که این حالت نیز با طب سوزنی بهبودی نسبی را بدست می آورند و بالا کشیده می شود.

نقا ط درمانی   REN 17 – P 1 – ST 19 -20

خانم هایی که کودک را از شیر می گیرند پستان آنان دردناک و حساس میگردد . زیرا کودکشان دیگر از پستان مادر تغذیه نمی نماید . با طب سوزنی نیز دردناکی پستان مادر در اثر تجمع شیر از بین می رود. و نیاز به دوشیدن و تخلیه نیست . لازم به ذکر است طب سوزنی همانطور که شیر مادران فوق را خشک می کند ، مادری که پستان کم شیر دارد را نیز تقویت می کند . جهت مادرانی که پستان کم شیر دارند موجب ترشح بیشتر شیر در پستان می شود.

نقاط درمانی - ST 36 – LI 4 P 6 - SI 1

حذف موهای زاید در صورت خانمها که به نوعی به افزایش هورمونهای مردانه می انجامد ، صورت را پر مو و کدر می کند . از شفافیت خارج می کند و لطافت صورت را تغییر می دهد . خوشبختانه موهای زاید صورت با سوزنگذاری شروع به ریزش تارهای مو نموده و ضخامت و کدری پوست صورت را به لطافت و نرم شدگی قبل باز می گرداند ورویش موهای زاید نیز رفته رفته کم می شود و مثل قبل از بروز بیماری می شود.

نقاط درمانی عبارتند از :

نقاط گوشshenmen - ترشحات داخلی –LI11-ST36-GB34-GB26,27-LIV3-K3-

موهای سر خانمها در اثر عوامل مختلف در سنین جوانی می ریزد و آنان را نیز نگران می کند و گاهاً با روشهای درمانی نتیجه نمی دهد. البته موارد زیادی هم هست که با دارو درمان می شود اما با طب سوزنی جریان خون ناحیه سر بیشتر می شود و با 17- 15 جلسه درمان ریزش مو را می توان براحتی درمان کرد .

نقاط درمانی عبارتند از :

نقاط گوش shenmen- ریه – نقاط بدن –UB40-DU16 – نقاط روی سر که مو ریخته است بهتر است از چکش سوزنی برای زمانیکه سوزن گذاری نمی شود در منزل استفاده شود.

آخرین اخبار سایت