.
شنبه 23 تير 1403.

خبر مهم - ثبت نام برای شرکت در دوره های عمومی و تخصصی طب سوزنی در مرکز آموزش طب سنتی پکن -WFAS

 

لیست دوره های مرکز آموزش طب سوزنی پکن 

که با هماهنگی سازمان جهانی انجمن‌های طب سوزنیWFAS))

برگزار میگردد

      1- شرکت در امتحانات کسب صلاحیت بین المللی طب سوزنی در چین

2- دوره های آموزشی کوتاه مدت تخصصی بصورت بالینی

3- دوره های 3 ماهه مقدماتی و پیشرفته طب سوزنی

    با توجه به عضویت موسسه ما ( تنها موسسه علمی در ایران ) از سال 2013 در سازمان جهانی انجمن های طب سوزنی و براساس هماهنگی و برنامه ریزی های انجام شده با ریاست آن سازمان در 13 مه 2014 منجر به تنظیم تفاهم نامه مشترک علمی گردید . اعضاء مرکز ما در ایران میتوانند از امکانات مرکز آموزش طب سنتی پکن و مراکزآموزشی ، درمانی و پژوهشی آن سازمان که بخشی از آن بشرح زیر می باشد بهره برداری نمایند .

   مرکز ما هزینه عضویت سالانه خود در آن سازمان را تا پایان سال 2017 پرداخت نموده است و از خدمات آن سازمان تا پایان سال 2017 برای اعضا میتوانیم بهره برداری نمائیم .

اهداف :

1-     ارتقا توان علمی اعضاء ، همسطح با مراکز علمی ، آموزشی و تخصصی سایر کشورها

2-     فراگیری دوره های مختلف طب سوزنی کوتاه مدت و دراز مدت (دوره های عمومی و تخصصی)

3-     آشنائی بیشتر با کار بالینی زیر نظر اساتید مجرب در مراکز بیمارستانی طب سوزنی در پکن

4-     دریافت سرتیفیکت شرکت در دوره ها

5-     شرکت در امتحانات کسب صلاحیت بین المللی طب سوزنی

6-     آشنائی با اساتید ، مراکز آموزشی و درمانی کشور چین

7-     خرید ابزارآلات طب سوزنی در چین

شرایط شرکت در دوره ها و امتحانات

عضویت اعضا

توضیح – همانطور که از نام آن سازمان مشخص می باشد ، فقط انجمن ها و موسسات علمی مورد تائید آن سازمان ، حق عضویت در آن را دارند که می بایست سالانه هزینه عضویت خود را بطور کامل پرداخت نمایند.

مرکز مطالعات طب سوزنی با هماهنگی آن سازمان و براساس قرار داد فی مابین ، برای ثبت نام و شرکت در دوره های آموزشی یا فعالیت های پژوهشی و سایر موضوعات علمی برای اعضا خود میتواند اقدام نمایند . و از هیچ شخصی بصورت انفرادی پذیرش یا ثبت نام بعمل نمی آورند .

توضیح مهم - به اطلاع اعضا محترم میرساند ، قبل از ثبت نام ، در خصوص ارزیابی گواهی نامه ها و سرتیفیکت های مرکز آموزش طب سنتی پکن وWFAS - و یا برای هر هدف و موضوعی که مدنظر می باشد ، ابتدا بررسی های دقیق و لازم را از طریق مراجع ذیربط و یا مشورت با افراد صاحب نظر و یا . . . بعمل آورند و فقط با مشورت با موسسه ما اکتفا نشود و پس از اطمینان لازم نسبت به ثبت نام اقدام نمایند . با اینکه موسسه ما بعنوان عضو رسمی سازمان جهانی انجمن های طب سوزنی با بررسی های انجام شده ، مطمئن گردید که مرکز آموزش طب سنتی پکن و WFAS بعنوان یک مرکز معتبر جهانی مطرح می باشند و از کشورهای مختلف جهان نیز در دوره های آموزشی آن شرکت می نمایند و مدارک آنها از سوی وزارت امورخارجه چین و نیز سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین تائید میگردد .

در برخی از کشورها برای مثال ( مدارک آقای جهانشید لشگری از اعضا مرکز مطالعات طب سوزنی در 20 دسامبر 2016) در کشور اتریش رسما تائید گردید و عملا مجاز به فعالیت می باشند .

اما اگر بهر دلیلی در کشور ایران یا کشور دیگری تائید نشوند ( براساس قانون در ایران مدارک آموزشی دو ساله پزشکان تائید میگردد) ، موسسه ما هیچگونه مسولیتی را نمی پذیرد و بمنزله تعهد نخواهد بود . بنابراین ضروری است که هر یک از اعضاء خود باید دقت و بررسی لازم را انجام دهند. از سایت WFAS  نیزبررسی بعمل آید. درخواست ثبت نام هر شخص بمنزله پذیرش موارد فوق می باشد .

لیست دوره های مرکز آموزش طب سوزنی پکن

با هماهنگی سازمان جهانی انجمن‌های طب سوزنی (WFAS)

توضیحات: مرکز آموزش پزشکی سنتی پکن و WFAS ، با بهره گیری از مجرب ترین پرسنل علمی پرورش یافته توسط فرهنگستان چینی علوم پزشکی چین ومدرسان برجسته متشکل از پزشکان متخصص وعمومی مشهور ایجاد نموده و محیطی مساعد برای پرورش پزشکان سنتی حرفه ای فراهم آورده است . این مرکز تابحال بیش از 30.000 دانشجوی دارای مهارت‌های جامع طب سنتی چین با تخصص طب سوزنی ، ماساژ و غیره را در حهت پاسخگویی به نیاز اجتماع آموزش داده است.

اصل حاکم بر آموزش‌ها تاکید بر مهارت‌های عملی بالینی از طریق درک عمیق نظریه‌ها و پیاده سازی تکنیک‌ها است . مطالب آموزشی عمدتا شامل معرفی ایده‌‌ها و روش‌‌های درمانی خاص توسط کارشناسان مجرب و شناخته شده است. اهداف این مرکز همواره در جهت کمک به سلامت انسان با گسترش دانش طب سوزنی تبیین میگردد .

عناوین دوره های آموزشی و شرکت در امتحانات

1-    شرکت در امتحانات کسب صلاحیت بین المللی طب سوزنی در چین

2-    شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت تخصصی در چین (بیش ار 15 دوره تخصصی)

3-    دوره های 3 ماهه مقدماتی طب سوزنی

4-    دوره های 3 ماهه پیشرفته طب سوزنی

5-    آموزش دوره های بالینی طب سوزنی در مراکز بیمارستانی پکن

1-  شرکت در امتحانات کسب صلاحیت بین المللی طب سوزنی

برگزاری آزمون در پکن : کسانیکه دوره های طب سوزنی را قبلا گذرانده اند ، در صورت موفقیت در آزمون ، گواهی از آن سازمان صادر خواهد شد . چنانچه تعداد بیش از 10 نفر باشد همراه با مترجم انگلیسی بفارسی یا چینی بفارسی آزمون برگزار خواهد شد .

کلاس های آماده سازی : برای آشنائی اعضا با سیستم آموزشی اساتید چینی و نیز امتحانات ، موافقت گردید که قبل از یرگزاری امتحان ،کلاس برای آماده سازی دانشجویان برگزار گردد و سپس در امتحانات شرکت نمایند تا درصد موفقیت افزایش یابد .

توجه : ضمن شرکت در آزمون ، برنامه هائی نیز برای بازدید از مراکز علمی ، درمانی و تفریحی و مراکز خرید و نیز خرید لوازمات طب سوزنی در نظر گرفته خواهد شد . مدت آن 8 روز و 9 شب می باشد .

هزینه شرکت در آزمون کسب صلاحیت بین المللی طب سوزنی

- هزینه ثبت نام در آزمون برای هر نفر   2.450 دلار می باشد که شامل : 

- ثبت نام برای شرکت در آزمون            

- شرکت در کلاس های آماده سازی  

- هزینه مترجم 

- کارت عضویت در سازمان جهانی انجمن های طب سوزنی

- هزینه ایاب و ذهاب از هتل به کلاس و بیمارستان و بالعکس

- هزینه تائیدیه مدارک در وزارت امورخارجه چین و سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن

هزینه تور شامل بلیط + ویزا + هتل 5 ستاره 2 تخته (با صبحانه) برای 8 روز براساس نرخ روز دفاتر هواپیمائی در ایران می باشد . که حدودا 4.000.000 تومان می باشد که توسط دفاتر هواپیمائی در ایران تعیین میگردد و قیمت براساس نرخ روز دفاتر هواپیمائی که در سایت ها اعلام میگردد ، مبنای محاسبه می باشد.

 

ضمنا ایرانیان خارج از کشور و همچنین سایر افراد میتوانند بهمراه گروه و یا خود راسا نسبت به تهیه بلیط و ویزا و رزرو هتل برای خود اقدام نمایند . و در پکن در زمان های مشخص شده در مراکز درمانی و آموزشی بهمراه گروه شرکت نمایند .

  اما پیشنهاد میگردد همراه با گروه ، ایاب و ذهاب از هتل به مراکز درمانی و اموزشی و . . . راحتتر خواهد بود .

- هزینه نهار و شام بعهده خود شخص می باشد .

توضیح – مدت برگزاری کلاس برای آماده سازی یک تا دو روز می باشد و آزمون (شامل پنج درس که 4 درس آن بصورت تستی و هر درس شامل 100 سوال 5 جوابی و یک درس امتحان بصورت بالینی می باشد) در یک روز انجام خواهد شد و پس از قبولی درآزمون سرتیفکت صادر خواهد شد .

تصویر نمونه ای از سرتیفیکت کسب صلاحیت بین المللی طب سوزنی

 

 

  

ترجمه متن سرتیفیکت

آقا / خانم   ------  از کشور  ---   متولد -----  در آزمون صلاحیت بین المللی طب سوزنی و موکسا درمانی تحت نظارت سازمان جهانی انجمن های طب سوزنی – موکسا درمانی (WFAS) (نهادی غیر دولتی با روابط رسمی با سازمان بهداشت جهانی)WHO) ) در تاریخ ------   شرکت نموده و با قبولی در آزمون مدرک دکترای طب سوزنی به ایشان اعطاء گردیده است .

ریاست سازمان جهانی انجمن های طب سوزنی و موکسادرمانی (WFAS )

امضاء                               شماره                           تاریخ

2- عناوین دوره های آموزشی کوتاه مدت تخصصی

در مرکز آموزش طب سوزنی پکن WFAS (بیش ار 17 دوره تخصصی)

1-     تکنیک‌های طب سوزنی و موکسا درمانی، حجامت و خون گیری

2-     درمان‌های تخصصی طب سوزنی

3-     زیبائی و جوان سازی با TCM

4-     کاهش وزن و ترک مصرف دخانيات

5-     معاینات متکی بر TCM

6-     درمان طب سوزنی برای بیماری‌های عصبی

7-     درمان بیماری‌های زنان و زایمان با طب سوزنی

8-     درمان بیماری‌های گوش ، حلق و بینی و چشم با طب سوزنی

9-     کنترل درد

10-  تمرین (آموزش) بالینی طب سوزنی

11-  آموزش بیدردی در جراحی با طب سوزنی ( جراحی بدون بیهوشی )

12-  طب گیاهی چین

13-  ماساژTuina

14-  ماساژ رفلکسولوژی پا

15-  چی گونگQigong) )

16-  رژیم درمانی

17-  اصطلاحات مربوط به نقاط طب سوزنی

هزینه آموزش دوره های تخصصی کوتاه مدت

- هزینه هر دوره آموزشی تخصصی فشرده

1-  3 روزه  1.250 دلار

2-  4  روزه  1.500   دلار

3 -  5 روزه  1.850  دلار می باشد که شامل :

- ثبت نام برای شرکت در دوره تخصصی بالینی در بیمارستان ها (صبح ها ) + شرکت در کلاس ها( عصزها ) + هزینه مترجمین (چینی بفارسی و انگلیسی بفارسی )  + هزینه ایاب و ذهاب از هتل به کلاس و بیمارستان و بالعکس

هزینه تور شامل بلیط + ویزا + هتل 5 ستاره 2 تخته (با صبحانه) که در صفحات بالا توضیح داده شد . یا اینکه اشخاص خود میتوانند راسا نسبت به تهیه آن اقدام نمایند .

توجه : کلیه کسانیکه قبلا در یک یا چند دوره آموزشی در چین شرکت نمودند ، مناسب است در دوره های آموزشی تخصصی 5 روزه شرکت نمایند .

نمونه سرتیفیکت شرکت در دوره های تخصصی طب سوزنی

نمونه ای از سرتیفیکت دوره پیشرفته طب سوزنی ( که برای هر دوره ای نام آن دوره ذکر میگردد)

 

سرتیفیکت

گواهی میگردد که آقا / خانم -----   از کشور ----- دوره پیشرفته طب سوزنی . . . . .  از تاریخ -- تا --    در مرکز آموزش طب سنتی پکن WFAS  (NGO دارای ارتباط رسمی با WHO ) تحت نظارت وزارت طب سنتی جمهوری خلق چین گذرانده است .     مرکز آموزش طب سنتی پکن WFAS    ریاست پرفسورDeng Liangyue      امضاء          شماره     تاریخ

توجه : توضیح کامل هر دوره شامل متون درسی ، مباحث آموزشی و . . . بدلیل حجم زیاد ، در بخش آخر قرار گرفته است که برای برنامه ریزی و تصمیم گیری و انتخاب دوره ، مطالعه کامل ضروری است .

3- دوره های 3 ماهه مقدماتی طب سوزنی

   این دوره برای افراد کاملا مبتدی که می خواهند طب سوزنی و موکسادرمانی را یاد گیرند طراحی شده است . دانشجویان پس از یادگیری نظریه‌‌های ضروری و تکنیک‌های اساسی طب سوزنی و موکسادرمانی و همچنین آشنایی با مکان و نشانه‌های 180 نقطه طب سوزنی عمومی قادر به درمان 30 بیماری رایج با استفاده از طب سوزنی و موکسادرمانی خواهند بود .

متون درسی : کتاب مقدمات ضروری طب سوزنی چینی (نسخه انگلیسی; با ویرایش دانشگاه طب چینی پکن ، دانشگاه طب سنتی چینی شانگهای ، دانشگاه طب سنتی چین نانجینگ و موسسه طب سوزنی و موکسادرمانی زیر نظر فرهنگستان چینی علوم پزشکی چین; منتشر شده توسط مرکز انتشارات کتب زبان خارجی)

شکل دوره : این دوره شامل مطالعه نظري و تمرین باليني است. دروس نظری برنامه ریزی شده برای 45 روز اول در مدرسه بین المللی آموزش حرفه ای طب سوزنی Weifang و Tuina[1]در استان شاندونگ چین تدریس می‌گردد. تمرین عملی بالینی نیز حدود 45 روز در یک یا چند بيمارستان از میان 17 بيمارستان[2]TCM بزرگ پکن ترتیب داده شده است.

مدرک : گواهی دانشجویان پس از تکمیل همه دروس و موفقیت در گذراندن تمام آزمون‌ها ، توسط مرکز آموزش پزشکی سنتی پکن با نظارت سازمان جهانی انجمن‌های طب سوزنی - موکسی باسشن (NGOدارای روابط رسمی با سازمان بهداشت جهانی ) صادر خواهد شد.

هزینه آموزش دوره 3 ماهه پایه ( مقدماتی )

- تعداد دانشجو حداقل 5 نفر ، هزینه ثبت نام برای هر نفر   45.000 یوان

- تعداد دانشجو از 6 نفر ببالا برای هر نفر                         43.000 یوان

- هزینه ثبت نام با مترجم فارسی بستگی به تعداد نفرات دانشجو خواهد بود . که پس از مشخص شدن آمار ثبت نام کنندگان اعلام میگردد . ضمناً برای 10 نفر ببالا مترجم در نظر گرفته می شود که هزینه مترجم اضافه خواهد شد. کسانیکه بزبان انگلیسی مسلط می باشند هزینه مترجم نخواهند داشت .

توضیح - مدت آموزش 3 ماه شامل 45 روز تئوری در دانشگاه شاندونگ و 45 روز بالینی در یک یا دو بیمارستان از 17 بیمارستان طرف قرداد در پکن می باشد .

- برای دوره 3 ماهه پس از ارسال لیست اسامی به پکن ، ثبت نام اولیه انجام خواهد شد و نامه برای درخواست ویزای دانشجویی برای دانشجویان صادر میگردد.

- شروع کلاس ها پس از ارسال لیست افراد و ثبت نام اولیه ، زمان دقیق دوره ها اعلام میگردد .

- هزینه خوابگاه در شاندونگ برای هر دانشجو برای هر شبانه روز اتاق 2 نفره حدود 80 یوان

- هزینه خوابگاه در شاندونگ برای هر دانشجو برای هر شبانه روز اتاق یک نفره حدود 150 یوان

- هزینه خوابگاه در شاندونگ برای هر دانشجو برای هر شبانه روز اتاق 3 نفره حدود 80 یوان

- حداقل هزینه شامل هزینه خوابگاه و خوراک در یک شبانه روز برای هر نفر در شاندونگ حدود 200 یوان در نظر گرفته شود.

- دانشگاه شاندونگ یکی از معتبرترین دانشگاه طب سوزنی محسوب میگردد . ضمن اینکه هزینه زندگی نسبت به شهرهای پکن ، شانگهای ... بسیار ارزانتر می باشد .

- سعی میگردد که برای 45 روز دوم ، خوابگاه یا هتل با قیمت مناسب در پکن مهیا گردد.

-گواهینامه آموزشی پایان دوره 3 ماهه مورد تایید وزارت امور خارجه چین و سفارت ایران قرار خواهد گرفت .

توجه - برای کمتر از 5 نفر امکان برگزاری کلاس وجود ندارد .

-10% از کل هزینه ها بعنوان دستمزد به مرکز مطالعات طب سوزنی تعلق می یابد .

4- دوره های 3 ماهه پیشرفته طب سوزنی

این دوره برای کسانی که دوره پایه طب سوزنی و موکسادرمانی را گذرانده اند طراحی شده است.

دانشجویان پس از گسترش دانش خود از مکان و نشانه‌های 180 نقطه عمومی طب سوزنی به 361 نقطه طب سوزنی و همچنین نقاط اضافی دیگر قادر به درمان 43 بیماری رایج با طب سوزنی و موکسادرمانی خواهند بود.

متون درسی : کتاب‌های درسی طب سوزنی بین المللی (یک سری چهارتایی از کتب درسی زیر : نظریه‌های پایه طب سنتی چین ، معاینه بروش طب سنتی چین ، مریدین های طب سوزنی و Acupointsو درمان بروش طب سوزنی)

شکل دوره : این دوره شامل مطالعه نظري و تمرین باليني است. دروس نظری برنامه ریزی شده برای 2 ماه اول در مدرسه بین المللی آموزش حرفه ای طب سوزنی Weifang و Tuina در استان شاندونگ چین تدریس می‌گردد. تمرین عملی بالینی نیز در یک یا چند بيمارستان از میان 17 بيمارستان TCM بزرگ پکن، چین ترتیب داده شده است.

نحوه ارزیابی : امتحانات ميان ترم ، نهایی و آزمون‌های بالینی.

مدرک : گواهی دانشجویان پس از تکمیل همه دروس و موفقیت در گذراندن تمام آزمون‌ها توسط مرکز آموزش پزشکی سنتی پکن با نظارت سازمان جهانی انجمن‌های طب سوزنی - موکسادرمانی (NGOدارای روابط رسمی با سازمان بهداشت جهانی ) صادر خواهد شد.

هزینه آموزش دوره 3 ماهه پیشرفته

- حد نصاب اولیه برای برای برگزاری کلاس دوره پیشرفته 5 نفر می باشد .

- از 6 نفر ببالا هزینه ثبت نام برای هر نفر 45.000یوان می باشد.

- هزینه برگزاری دوره با مترجم مشابه دوره 3 ماهه مقدماتی می باشد.

توضیح – کسانی می توانند در دوره 3 ماهه پیشرفته ثبت نام نمایند که دوره 3 ماهه پایه را گذرانده باشند .

- سایر هزینه ها مشابه دوره 3 ماهه مقدماتی خواهد بود.

-گواهینامه آموزشی پایان دوره که شامل 3 ماهه پایه و 3 ماهه پیشرفته می باشد مورد تائید وزارت خارجه چین و سفارت ایران قرار خواهد گرفت.

5- دوره های بالینی طب سوزنی در مراکز بیمارستانی پکن

برگزاری دوره های آموزش بالینی در پکن

کسانیکه دوره های آموزشی بصورت تئوری در ایران و یا در دیگر کشورها گذرانده اند می توانند اختصاصاً برای آموزش های بالینی در بیمارستان های پکن ثبت نام نمایند .

- هزینه ثبت نام و بلیط رفت و برگشت + هزینه ویزا + هزینه هتل 2 تخته با صبحانه برای 8 روز براساس نرخ تورهای ایرانی می باشد . که در بخش های بالا توضیح داده شد .

- هزینه نهار و شام بعهده خود دانشجو می باشد.

توضیح در خصوص دوره های تخصصی کوتاه مدت

1-     تکنیک‌های طب سوزنی و موکسا درمانی، حجامت و خون گیری

طراحی شده برای پزشکان واجد شرایط و با تجربه طب سوزنی و موکسا درمانی و دانشجویانی که مطالعات نظری طب سوزنی و موکسا درمانی را گذرانده اند. شامل :

$1·        تکنیک سوزن زنی و سیستم احساسی بدن

$1·        بکارگیری روش‌های تقویت و کاهش

$1·        معرفی و استفاده از نه (9) نوع سوزن

$1·        تکنیک‌های حجامت

$1·        درمان توسط خون گیری

$1·        تمرین درمان باليني

2-    درمان‌های تخصصی طب سوزنی  

طراحی شده برای کسانی که مطالعه نظریه اساسی طب سنتی چین ، طب سوزنی و موکسا درمانی را بپایان رسانده‌اند.

$1·        نظریه طب سوزنی دونگ

$1·        طب سوزنی فرق سر

$1·        طب سوزنی شکمی

$1·        درمان با Gua Sha

$1·        طب سوزنی گوش

3-    زیبائی و جوان سازی با TCM

این دوره برای هر کسانی که علاقه مند به زیبائی بر اساس نظریه طب سنتی چین باشد طراحی شده است .

$1·        نظریه‌های طب سنتی چین ، طب سوزنی و موکسادرمانی و کاربرد آنها در زیبائی

$1·        کاهش وزن با طب سوزنی و موکسادرمانی و ایمبیدینگ catgut

$1·        درمان آکنه ، chloasma ، neurodermatitis ، اگزما ، ویتیلیگو، ریزش مو، هیرسوتیسم، افتادگی پلک، زگیل ، فولیکولیت خشک ، اسکار ، جوش، کچلی ، هر نوع مرض قارچى پوست ، تغییرات رنگ چهره در افراد مسن ، بزرگ و کوچک نمودن پستان / چروک افتادگی پستان, دفع چربی اضافی

$1·        فنون طب سوزنی برای چین و چروک صورت ، چین های ناحیه گردن ، اسپاسم صورت ، رنگی پریدگی

$1·        معرفی و استفاده از سوزن آتشی ، تزریق نقطه‌ای ، حجامت

4-    کاهش وزن و ترک مصرف دخانيات

طراحی شده برای کسانی که دوره نظری پایه طب سنتی چین ، طب سوزنی و موکسادرمانی را به پایان رسانده‌اند. این دوره نحوه درمان بر اساس نظریه طب سنتی چین را معرفی نموده و بر روش‌های کاهش وزن برای رفع اضافه وزن واقعی یا مشهود ، وضعیت چاقی و ترک اعتیاد به سیگار بدون عوارض جانبی تمرکز مینماید.

$1·        مقدمه ای بر اصول ، نشانه‌های متناقض ، نشانه‌ها و درمان‌های مبتنی بر تمایزدهی سندرم‌ها

$1·        کاربردهای طب سوزنی - موکسادرمانی ، طب سوزنی ، گیاهان داروئی چینی ، حجامت

$1·        درمان با ایمبیدینگ catgut

$1·        معرفی برخی دستور العمل‌های مفید

$1·        مطالعه موردی و تمرین بالینی

5-    معاینات متکی بر TCM

این دوره برای کسانی که دوره نظریه اساسی طب سنتی چین را به پایان رسانده‌اند طراحی شده است . دوره بیشتر روی کاربرد عملی بالینی تاکید دارد .

مقدمه ای بر روش‌های تشخيص متکی بر TCM و کاربردهای بالینی آنها

6-    درمان طب سوزنی برای بیماری‌های عصبی

این دوره برای کسانی که دوره نظریه اساسی طب سنتی چین را به پایان رسانده‌اند طراحی شده است . گذراندن این دوره به پزشکان بالینی با تجربه توصیه می شود. دوره بیشتر روی تمرین عملی بالینی تاکید دارد .

$1·        درک بیماری‌های عصبی با تکیه بر نظریه TCM

معرفی و روش درمان بیماری‌های عصبی از جمله فلج صورت ، آتروفی عضلانی صورت ، اسپاسم صورت ، همي پلژي، سکته مغزی ، سندرم پارکینسون ، صرع ، هرپس زوستر ، وزوزگوش ، ناشنوایی و سندرم منییر و غیره.

7-    درمان بیماری‌های زنان و زایمان با طب سوزنی

این دوره برای کسانی که دوره نظریه اساسی طب سنتی چین را به پایان رسانده‌اند طراحی شده است . گذراندن این دوره به پزشکان بالینی با تجربه توصیه می شود. دوره بیشتر روی تمرین عملی بالینی تاکید دارد .

$1·        درک بیماری‌های زنان و زایمان با تکیه بر نظریه TCM

معرفی و درمان بیماری‌های زنان و زایمان از جمله ناباروری ، اختلالات قاعدگی ديسمنوره و آمنوره ، قاعدگی نامنظم ، خونریزی رحم ، POF (نارسایی زودرس تخمدان), PCOS (سندرم تخمدان پلی کیستیک), hysteromyoma, اندومتریوز, سندرم يائسگي ، افزایش قدرت شیردهی مادر ، تجهیزات بازیابی قوا پس از زایمان و غیره.

8-    درمان بیماری‌های گوش ، حلق و بینی و چشم با طب سوزنی

این دوره برای کسانی که دوره نظریه اساسی طب سنتی چین را به پایان رسانده‌اند طراحی شده است . گذراندن این دوره به پزشکان بالینی با تجربه توصیه می شود. دوره بیشتر روی تمرین عملی بالینی تاکید دارد .

$1·        شناخت بیماری‌های گوش و حلق وبینی با تکیه بر نظریه TCM

$1·        معرفی و درمان بیماری‌های گوش و حلق و بینی

$1·        درمان بیماریهای چشم : شامل خشکی چشم ، نزديك‌بینی نوجوانان ، گلوکوم ، muscae volitantes، افتادگي پلک چشم ، اسپاسم عضلانی ، رینیت ، رینیت آنافیلاکتیک، nasosinusitis، epistaxis، و غیره.

9-    کنترل درد

این دوره برای کسانی که دوره نظریه اساسی طب سنتی چین را به پایان رسانده‌اند طراحی شده است . گذراندن این دوره به پزشکان بالینی با تجربه توصیه می شود. دوره بیشتر روی تمرین عملی بالینی تاکید دارد .

$1·        شناخت درد بر اساس نظریه TCM

$1·        معرفی روش‌های درمانی طب سوزنی برای کنترل درد از جمله موکسادرمانی ، طب سوزنی گوش و غیره

معرفی و درمان عملی سندرم Bi ، سندرم درد، سردرد، بی خوابی، نورالژی عصب سه قلو، درد مفصل گیجگاهی ، آسیب تروماتیک، اسپونديلوز، آرتروز شانه ، آرتربت روماتوئید، ديسمنوره ، درد قفسه سینه ، کمر درد و غیره .

10- تمرین (آموزش) بالینی طب سوزنی

این دوره برای کسانی که دوره نظریه اساسی طب سنتی چین را به پایان رسانده‌اند طراحی شده است . گذراندن این دوره به پزشکان بالینی با تجربه توصیه می شود. دوره بیشتر روی تمرین عملی بالینی تاکید دارد .

این دوره تمرین‌های عملی و عمومی بالینی را پوشش می دهد و شامل کلاس‌های درس مورد نیاز نیز می باشد .

توجه : هزینه ها در بخش هفتم - دوره های بالینی طب سوزنی در مراکز بیمارستانی پکن شرح داده شد.

11- آموزش بیدردی در جراحی با طب سوزنی ( جراحی بدون بیهوشی )

آموزش بیدردی در جراحی با طب سوزنی ( جراحی بدون بیهوشی ) دوره پیشنهادی مرکز مطالعات طب سوزنی به مرکز آموزش طب سنتی پکن می باشد که اختصاصا برای متخصصین بیهوشی و جراحان و برخی پزشکان عمومی با سابقه بیش از 4 سال فعالیت عملی در طب سوزنی برگزار خواهد شد .

توجه : هزینه دوره پس از مشخص شدن دقیق اعلام خواهد شد و نسبت به سایر دوره ها کمی افزایش قیمت دارد .

12- طب گیاهی چین

طراحی شده برای کسانی که دوره نظریه اساسی طب سنتی چین را به پایان رسانده‌اند.

$1·        مقدمه ای بر اصول ، نشانه‌های متناقض ، نشانه‌ها و درمان‌های مبتنی بر تمایزدهی سندرم‌ها

$1·        کاربردهای طب سوزنی - موکسادرمانی ، طب سوزنی ، گیاهان داروئی چینی ، حجامت

$1·        درمان با ایمبیدینگ catgut

$1·        معرفی برخی دستور العمل‌های مفید

$1·        مطالعه موردی و تمرین بالینی

13-ماساژTuina

طراحی شده برای کسانی که مایل به یادگیری ماساژ Tuina هستند . شامل :

تکنیک‌های Tuina ( فشاردادن) ، Mofa ( مالیدن ) ، Gunfa ( غلتاندن) ،    Gafa ( چنگ زنی ) ، Bofa (فشردن) ، Yaofa (چرخاندن) ، Banfa (کشیدن) ، Koufa ( مشت زدن)

$1·        ماساژ سر و گردن

$1·        ماساژ اندام فوقانی

$1·        ماساژ پشت

$1·        ماساژ شکم

$1·        ماساژ اندام تحتانی

14-ماساژ رفلکسولوژی

طراحی شده برای کسانی که می خواهد ماساژ بازتاب‌شناسی را یادگیرد.

بازتاب شناسی پا یک نظریه است به این شرح که پای انسان آینه هولوگرافی بدن است و می تواند به ده منطقه رفلکسی مرتبط با هر کدام از بخش‌های دهگانه بدن تقسیم گردد. عملیات خاص و فشار نقاط رفلكسي پا بیمارهای اندام مربوطه را کاهش داده و یا از بین میبرد و بنابراین باعث ایحاد و بازیابی تعادل سالم بدن میگردد .

$1·        مبدا و نحوه توسعه بازتاب شناسی پا

$1·        محل و نشانه‌‌های نقاط روی نواحی رفلکسی پا

$1·        نحوه عمل و تکنیک‌های متداول

درمان بيماري‌هاي شايع : سردرد، سرگیجه، اسپاسم گردن ، درد پشت بدن ، کمر درد ، درد مفاصل ، بيماري‌هاي گوارشي ، بيماري‌های خاص زنان و غیره.

15-چی گونگQigong)   )

طراحی شده برای هر کسانی که بروش Qigong علاقه مند می باشند .

این دوره شامل کلاس درس درمورد مفهوم، نظریه و کاربرد Qigong و نمایش روش‌های عملیQigong از جمله ژست‌های Qigong Taiji 15 ، Inner-Nourishing Qigong ، ریشه ایستاده[3] برداشت , Inner Qi ، گل برجسته هشت بخشی[4] . دانشجویان با راهنمایی اساتید امکان تمرین عملی را خواهند داشت.

16-رژیم درمانی

این دوره برای کسانی که علاقه مند به رژیم درمانی بر اساس نظریه طب سنتی چین هستند طراحی شده است .

$1·        نظریه اساسی درمان با رژیم غذایی متکی بر TCM

$1·        طبقه بندی و آماده ‌سازی

فرمول‌هایی برای حفاظت از اندام در برابر بیماری‌ها و کاهش وزن. همچنین شامل فرمول‌هایی برای نوزادان و کودکان نیز می باشد .

17-  اصطلاحات مربوط به نقاط طب سوزنی

این دوره به توضیح معانی اصلی نام‌های رایج در بستر زبان چینی کلاسیک برای نقاط طب سوزنی میپردازد. و برای هر فرد علاقمند به معنی نام‌های نقاط طب سوزنی طراحی شده است .

توجه : برای برنامه ریزی دقیق تر و براساس تعداد ثبت نام کنندگان و نیز تعداد دوره های درخواستی و بر اساس نظرات اکثریت و نیز کیفیت بهتر آموزش و نیز کاهش هزینه ها ،انتخاب دوره های تخصصی در هر دوره  تصمیم گیری خواهد شد و به اطلاع ثبت نام کنندگان خواهد رسید .

پیشنهاد - شرکت در امتحانات و گذراندن دوره های سه ماهه – با گذراندن دوره سه ماهه مقدماتی و نیز سه ماهه پیشرفته طب سوزنی و دریافت گواهی پایان دوره های آموزشی ، پزشکان بهتر میتوانند فعالیت نمایند و پیراپزشکان و . . نیز بتوانند با تائید مدارک زیر نظر پزشک فعالیت کنند . (البته قبل از ثبت نام متقاضیان شخصا بررسی های لازم را بعمل آورند و پس از اطمینان کامل تصمیم گیری نمایند)

با توجه به طولانی بودن دوره ، افراد ابتدا در امتحانات و کلاس های آشنائی شرکت نمایند (در طی سه روز) و پس از دریافت سرتیفیکت ، در دوره های سه ماهه نیز شرکت نمایند .البته کمی هزینه افزایش می یابد اما ارزش آن را دارد .

توجه : دریافت سرتیفیکت های فوق ، بمنزله دریافت مجوز رسمی و فعالیت مستقل نمی باشد . و دریافت مجوز در هر کشور براساس قوانین خاص خود می باشد .

شرایط کلی

1-      بلیط رفت و برگشت + هزینه ویزا + هزینه هتل 5 ستاره با 2 تخت با صبحانه برای 8 روز و 9 شب براساس اعلام مراکز دفتر هواپیمائی و تورها خواهد بود. (هرینه اتاق های 2 تخت و 3 تخت یکسان است و امکان اتاق یک تخت برای هر نفر وجود ندارد و در موارد استثنائی یک اتاق 3 تخت برای 3 نفر اختصاص داده خواهد شد.)

2-      ضمنا کسانی که مایل باشند از اتاق بصورت انفرادی استفاده نمایند هزینه آن براساس نرخ دفاتر هواپیمائی خواهد بود .

- هزینه نهار و شام بعهده خود دانشجو می باشد.

- برای درخواست ویزا حداقل 14 روز وقت نیاز است .

توجه : کسانیکه مایل به تائیدیه مدارک آزمون از وزارت امورخارجه چین و سفارت ایران در پکن نمی باشند حدود 400 دلار هزینه آنان کاهش می یابد.

پیگیری امور اداری و غیره برای تائیدیه مدارک حدود دو ماه پس از صدور سرتیفیکت زمان می برد .

اقدام جهت ثبت نام

فرصت ثبت نام حداکثر تا 40 روز قبل از برگزاری دوره می باشد و تاریخ اعزام به چین پس از ارسال مدارک به چین و ثبت نام اولیه و تهیه بلیط و ویزا و رزرو هتل زمان دقیق آن به اطلاع خواهد رسید.

مدارک زیر با پست سفارشی به آدرس مرکز ارسال گردد :

-         ارسال اصل پاسپورت (جهت دریافت ویزا و بلیط) مدت اعتبار تا پایان سال 1396

-         6 قطعه عکس رنگی  6 در 4

-         کپی آخرین مدرک تحصیلی

-         دوره های طب سوزنی که تاکنون گذرانده اید با ذکر تاریخ

-         کپی شناسنامه و کارت ملی

-         آدرس ، ایمیل ، تلفن ثابت و همراه

-         درخواست نام دوره ها ی مورد علاقه یا قصد شرکت در چه دوره ها و یا امتحانات را دارید

پرداخت هزینه بصورت پیش پرداخت :

-     پیش پرداخت به مبلغ 1.000 دلار برای انجام ثبت نام اولیه در مرکز آموزش طب سنتی پکن

-  بقیه هزینه ثبت نام را هر شخص در پکن جهت ثبت نام نهائی پرداخت خواهد نمود.    

-    چنانچه 1.000 دلار اولیه را خودتان تهیه و با پست سفارشی ارسال نمائید بهتر خواهد بود . احیانا اگر در خرید و یا ارسال مشکل دارید میتوانید براساس نرخ روز محاسبه و مبلغ ریالی آنرا واریز نمائید تا یکجا از صرافی خریداری گردد .

-         در زمان ثبت نام و یا زمانیکه اعلام میگردد کل مبالغ ریالی هزینه ها شامل تهیه ویزا و بلیط و رزرو هتل و غیره باید بحساب دفاتر هواپیمائی پرداخت گردد .

-         تهیه ویزا و رزرو بلیط چون بصورت گروهی انجام می گیرد ، در صورت تاخیر در واریز وجه و ارسال مدارک ، عملا امکان تهیه ویزا و رزرو بلیط غیر ممکن خواهد بود .

-         چنانچه قصد ثبت نام دارید ، مناسب است زودتر اقدام گردد تا امکان برنامه ریزی برای دوره ها و هماهنگی با مرکز آموزش در پکن و . . . وجود داشته باشد .

-         کسانیکه قصد شرکت در دوره های سه ماهه را دارند ، برای آنان باید پس از ثبت نام ، دعوت نامه دانشجوئی از مرکز آموزش پکن صادر گردد تا از سفارت چین در تهران بتوان ویزای دانشجوئی دریافت نمود . برای سایر دوره ها نیاز به ویزای دانشجوئی نمی باشد و ویزای توریستی 30 روزه دارای اعتبار می باشد .

    چنانچه هرگونه اشتباهی در این اطلاعیه مشخص شود و یا برخی موارد جا افتاده باشد نسبت به تصحیح آن اقدام خواهد شد .


 

آخرین اخبار سایت